Kupując drzwi pamiętaj, że:

Drzwi, przez które wchodzi się do domu powinny mieć co najmniej 90 cm szerokości. W innym wypadku problem może stanowić na przykład wniesienie mebli lub wjechanie osoby na wózku inwalidzkim. Minimalna zalecana wysokość to 200 cm. Jeżeli zdecydujemy się na asymetryczne drzwi zewnętrzne o dwóch skrzydłach, jedno z nich powinno mieć 90 cm, a drugie na przykład 40cm szerokości. Ponadto należy dokonać wyboru, w którą stronę drzwi się będą otwierały, by było nam wygodnie. W przypadku dużego wiatrołapu, można przemyśleć otwieranie do wewnątrz.

P?

Na co zwracać uwagę przy wyborze drzwi wejściowych?

O.

Z pewnością dla wielu osób podstawowym kryterium będzie odpowiednia cena. Niestety, często niskie koszty nie idą w parze z dobrą jakością. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży potrafimy pomóc naszym klientom w wyborze najlepszych drzwi wejściowych. Wiemy, że oprócz estetycznego wyglądu liczy się jakość wykonania oraz izolacyjność akustyczna. Wysokiej jakości drzwi wewnętrzne zagwarantują domownikom na wiele lat ciepło, komfort, spokój i intymność.

P?

Dlaczego warto zamówić drzwi na wymiar?

O.

Funkcjonalność, estetyka i wysoka jakość stanowią najważniejsze cechy, jakimi się charakteryzuje dobrze wykonana stolarka drzwiowa.

Wbrew pozorom, wybór odpowiednich drzwi nie jest prostą sprawą. To przecież nie tylko kwestie wymiarów czy sposobu otwierania, ale także określona konstrukcja drzwi, dobór materiałów, a nawet detale wykończeniowe.Oczywiście można kupić drzwi w jakimś supermarkecie, ale wydaje się, iż zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są drzwi robione na wymiar. Dlaczego?

Po prostu, mamy wtedy gwarancję kompleksowej obsługi z uwzględnieniem naszych indywidualnych zachcianek. Mówiąc w skrócie, jest to połączenie precyzji pomiaru i montażu z doborem najlepszych materiałów oraz wyjątkową estetyką.

P?

Jakie są Walory drzwi robionych na wymiar?

O.

Drzwi na wymiar umożliwiają sprostanie nawet najbardziej wyrafinowanym gustom. Odpowiednio dopasowana stolarka drzwiowa zawsze nadaje wnętrzom niepowtarzalnego uroku i stanowi niezwykle estetyczny element domu lub mieszkania.

Drzwi tworzone na wymiar gwarantują niezwykle precyzyjne zintegrowanie z całym pomieszczeniem. Stylowa konstrukcja oraz wykończenia na pewno podkreślą bardzo indywidualny charakter wnętrza.

Stolarka drzwiowa oprócz walorów estetycznych, musi oczywiście wyróżniać się atutami funkcjonalnymi. Należy więc sobie uzmysłowić, iż wymiary drzwi, a także tryb ich otwierania mają znaczący wpływ na komfort użytkowania.

P?

Jak wybrać drzwi do domu lub mieszkania?

O.

Jeżeli ktoś planuje wybudować dom, to powinien bardzo szczegółowo zastanowić się wszystkimi jego elementami, także drzwiami i oknami. Etap prac wykończeniowych, kiedy już są gotowe otwory jest, niestety, zbyt późnym momentem. To przecież dobrze dopasowana stolarka drzwiowa ma niezwykle istotne znaczenie dla komfortu mieszkańców. Drzwi powinny zapewniać dobrą termoizolację, być stabilne i szczelnie przylegać do ościeżnicy, a także łatwo się otwierać i zamykać. Ważny jest też materiał wykonania, kolor oraz rodzaj wykończenia. Przecież stolarka drzwiowa ma również być zharmonizowana ze stylem domu czy mieszkania. Dlatego też, nie warto oszczędzać na drzwiach, gdyż później można tego naprawdę żałować.

P?

Drzwi wewnętrzne – jakie wybrać?

O.

Drzwi wewnętrzne stanowią najlepsze rozwiązanie dla osób, które cenią komfort i intymność. Ten nieodłączny element wyposażenia każdego domu nie tylko uzupełnia aranżację wnętrza, jak również doskonale tłumi niepożądany hałas, zapewniając błogi spokój. Wybór drzwi wewnętrznych powinien być przemyślaną decyzją. Przy ich wyborze warto zwrócić uwagę nie tylko na wzornictwo. Najważniejsze, aby drzwi zostały wykonane z najwyższej jakości materiałów, co gwarantuje ich wieloletnie i komfortowe użytkowanie.

Drzwi wewnętrzne to nie tylko aspekt dekoracyjny. Stanowią przede wszystkim funkcjonalny podział przestrzeni, który zapewnia komfort domownikom. Drzwi zapewniają zarówno intymność, jak również wygłuszają niepożądane hałasy. Zróżnicowane wzornictwo pozwoli dobrać model najbliższy estetycznym oczekiwaniom.

P?

Bezpieczne drzwi – czy warto?

O.

Dom, dla każdego powinien być miejscem wytchnienia i odprężenia, po całym dniu ciężkiej pracy. Ale jak tu się zrelaksować, skoro dookoła rośnie przestępczość? Aby zagwarantować sobie, i swoim najbliższym spokojne chwile, warto zainwestować w solidne drzwi drewniane. Producent takich drzwi zawsze kieruje się ideą bezpieczeństwa. Zwraca uwagę na estetykę produktu, ale także ich odporność na działania osób postronnych, warunków atmosferycznych, oraz innych zdarzeń losowych. Dzięki takiemu zabezpieczeniu nie musisz martwić się o dobro swojej rodziny, oraz majątku.

P?

Drzwi szklane – dlaczego warto?

O.

Jesteś rodzicem małego dziecka? Jego pokój często bywa zamknięty, a ty wciąż nasłuchujesz, co takiego ten "łobuziak" porabia? Może czas przestać się domyślać? Warto zamontować w dziecinnym pokoju drzwi szklane. Dzięki takiemu rozwiązaniu Twoje dziecko poczuje się bezpieczniej, ponieważ wciąż Cię widzi i czuje Twoją obecność. Ty zaś nie musząc rezygnować z domowych obowiązków, nadzorujesz działania dziecka. Drzwi szklane, mimo iż nie wyglądają, to wspaniale tłumią dźwięk. Tak więc hałas telewizora, krzątania się po kuchni, nigdy nie obudzi malucha.

Drzwi szklane idealnie pasują również do mniejszych metraży, ponieważ zwiększają przestronność wnętrza, a jednocześnie odpowiednio tłumią hałas dobiegający z innych pomieszczeń. Wspaniale naświetlają i zwiększają uczucie swobody.

Szklane drzwi, zyskują coraz więcej zwolenników. Powód jest oczywisty. Taki rodzaj drzwi idealnie dzieli pomieszczenia, przy tym nie izoluje ich od siebie. Hałas, a także zapach, nie przenika do poszczególnych wnętrz. Tak więc zyskujesz poczucie przestronności, uczucie otwartej przestrzeni, nie rezygnując ze spokoju. Możesz śmiało oglądać telewizję, obserwując przy tym dziecko bawiące się w swoim pokoiku. Drzwi szklane idealnie nadają się do mniejszych mieszkań, w których każdy metr kwadratowy jest na wagę złota.

P?

Jakie drzwi skutecznie chronią przed włamaniem?

O.

Drzwi wejściowe pełnią wiele funkcji, a jedną z nich jest ochrona przed włamaniem. Właśnie dlatego ważna jest ich klasa. Warto postawić na klasę C. Najskuteczniej ochronią nas pełne drzwi zewnętrzne. Dodatkowo rozsądnie będzie dobrać dwa zamki, także klasy C, posiadające przesuwne rygle. Tego rodzaju drzwi charakteryzują się wzmocnioną konstrukcją i posiadają wewnątrz blachy, a więc nie dają złodziejowi możliwości wycięcia w nich dziury, a zamek także nie jest łatwy do sforsowania. Nie należy zapomnieć także o bolcach antywyważeniowych.

P?

Jakie drzwi zewnętrzne wybrać?

O.

Chcąc szybko i tanio poprawić wygląd zewnętrzny domu, wystarczy wymienić drzwi zewnętrzne i od razu wizerunek budynku zyska pożądaną świeżość. W zależności od stylistyki całego domu, należy dobrać drzwi o klasycznym, tradycyjnym wyglądzie, albo postawić na nowoczesność. Wtedy ten element będzie harmonizowała z resztą. By było to jeszcze lepiej widoczne, można dopasować drzwi do ram okiennych czy też dachu, nie tylko w kolorze, ale i stylu. Najwygodniej wymieniać drzwi na te o identycznych wymiarach, co stare.